PTC (Paid to click) nedir?

Merhaba Arkadaşlar,

PTC ile kazanmaya başlamadan önce bu kaynağı okumanızı öneririm.

Önce kısaca PTC sitelerindeki kazanma yöntemlerinden bahsedelim:

PTC (Paid to click) yani tıklama başına ödeme anlamına gelir. Ptc sitelerine üye olduğunuzda her tıklamada belli bir miktar para kazanırsınız. Hesabınızda biriken paraları, minimum ödeme alt limitine ulaştığınızda paypal, alertapay vb. hesaplarınıza kolaylıkla aktarablirsiniz.

PTR (Paid to read)
, kelime anlamı okuma başına ödemedir. Bu sistemde PTC ile benzer şekilde işlemektedir. Auroa scripte sahip sitelerde PTC,PTR gibi kazanç yöntemleri bir arada sunulur. Okuduğunuz yazı başına belli bir miktarda para hakedersiniz. Ve hesabınızda biriken bu parayı, sitenin istediği minimum ödeme alt limitine ulaştığınızda hesabınıza aktarabilirsiniz.

PTSU (Paid to sign up), kayıt başına ödeme manasına gelen paid to sign up ile, linki verilen siteye üye olduğunuzda ve istenen şartları sağladığınızda (örneğin: yeni kayıt olduğunuz sitede 4 günde 16 reklama tıklamak gibi), ödeme alabilirsiniz. En çok kazandıran yöntem pts yöntemidir. Kayıt başına 0.3-0.1 $ gibi ödemeler alabilirsiniz.

Ptc sitelerine paralar nerden geliyor?
Ptc siteleri genel olarak reklamcılık üzerine kurulmuştur. Sürekli reklam verenler oldukça, o ptc sitesi kolay kolay kapanma noktasına gelmez diyebiliriz. Tabi iş sadece reklam verenle olmuyor. Tıklayıcılar yani bizler reklam verenlerin reklamlarına tıkladıkça bir döngü gerçekleşiyor. Böylece alan memnun satan memnun gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Ptc siteleri ile yeni tanıştım ne kadar para kazanabilirim?
Ptc sitelerinde yeni olan arkadaşlar için ilk öneri scam siteleri iyi incelemeleridir. Bu sitelere üye olup vakit kaybetmemesidir. Ptc sitelerinin %99 u ödeme yapmamaktadır (scam/dolandırıcı site). Yani emeğinizin karşılığını alamazsınız. Scam sitelerin sayısı gün geçtikçe artıyor o yüzden yeni açılan bir ptc sitesine yatırım yapmak pek uygun gözükmüyor.
Ptc sitelerinizden elde edeceğiniz kazanç sizin online olma sürenize, sitelerin scam olup olmama ihtimaline ve sizin yatırım yapıp yapmama ihtimalinize bağlıdır.

İstendiği takdirde ayda $100 ve üzeri net gelir sağlanabilir ama bunu yapmak deneyim ister . Referans kiralama, referans satın alma ya da direk referans bulma gibi olaylar sizin kazancınıza büyük etki eder.

Referans Nedir?
Referans İngilizcesi referral kelimesinden gelmektedir ve sizin siteye davet ettiğiniz kişilere verilen isimdir. Eğer birisi ptc sitesine sizin üye adınızla üye olursa ( referans kısmında üye adınız yazıyorsa ) o kişinin yaptığı tıklamalar size %5 ile %100 arası kazanç şeklinde dönecektir.
Bunun dışında kiraladığınız üyeler rent referral ( kiralık referans) olarak gözükür yine onların tıklamalarından da aynı şekilde para kazanırsınız ama kiralama ücreti ödemeniz gerekir.

Direct Referral nasıl bulurum?
Ptc sitelerinden iyi bir gelir elde etmek için direct referral bulmak neredeyse şart. Bunu nasıl elde edebilisiniz.
1. İlgilenebilecek arkadaşlarınız varsa referral linkiniz ile ptc sitesini davet edin.
2. Reklam verin. Çeşitli ptc sitelerinde direct ref bulmak istediğiniz sitenin reklamını yapın.
3. Ptc Forum sitelerine üye olun. Referans değişimi size en az 1 ref kazandırır.
4. Havuz oluşturun. Hem siz hem havuzunuzdaki üyeler kazansın.
5. Pts(paid to sign up) reklam verin. Direkt refiniz garanti olur aktif olma ihtimali ise belirsiz.

Hesap Tutun
Eğer ptc siteleriyle yeni tanıştıysanız yatırım yapıp daha çok kazanmak istiyorsanız. Yapacağınız ilk iş hesap tutmak olsun. Eğer hesabınızı bilmezseniz. para kazanıyım derken para kaybedebilirsiniz. Attığınız adımları bir bir takip edin. Hesabınızı güncel tutun.

Biriktirdiğim paraları bankadan çekmeden önce nerde bekleteceğim?
Şimdi birçok ptc sitesi Paypal ve Alertpay ile çalışıyor. Paypal Türkiye’de çeşitli banklara ödeme yapıyor. Paypal’a üye olup bir hesap açıyoruz. Ptc sitelerinde biriken miktarları paypal’a aktarıyoruz. Buradaki paramız silinmiyor ya da kaybolmuyor. Yalnız bankadan parayı çekebilmek için paypal kredi kartı numarasını istiyor hesabınızın size ait olduğunu ispatlamak için. Kredi kartı numarasını girdikten sonra onay kodu geliyor bankadan onay kodunu yazdığımızda hesabımız onaylı oluyor. Online alışverişte ya da fatura vs. ödemede de kullanabilirsiniz.

Scam site ne demek?
Scam siteye ödeme yapmayan site de diyebiliriz. Siteye scam denebilmesi için çeşitli sebepler var.
1. Ödeme yapmaması,
2. Üyeleri banlaması,
3. Üyelerin hesaplarını – yönde değiştirmek,
4. Sitenin çok sık kapanması- açılması,
5. Direct reflerin silinmesi,
6. Sitenin bir foruma sahip olmaması,
7. Adminin support ticketlara(sebepsiz yere) 48 saat içinde cevap vermemesi,
8. Ödemelerin söylenen zamanlarda yapılmaması, çok gecikmesi, sadece bir kaç üyeye ödeme yapılması,
9. Cashout’un yüksek olması (örn: $50 – $1000),
10. Per Clickin $0,03 ten yüksek olması (örn: $0,1 – $1),
daha maddeler eklenebilir ben daha önemli olanları yazdım. Bu maddelerden herhangi birine sahip bir ptc sitesi bizim görüşümüze göre bir scam sitedir.

TIK BAŞI 0,01$ ÇOK AZ DEĞİL Mİ?

Tık başına 0,01$ gerçekten bize göre az olabilir ama bu miktar Ptc sitelerinin ayakta kalabilmesi için ideal bir miktardır. Zaten, bu noktada bizim imdadımıza alt üye sistemi yetişmektedir. Yani, siteye kendi adımıza üye yaptığımız kişilerden de kazanıyoruz. İşte, bu sayede hem site bizim sayemizde daha çok üyeye sahip olmuş oluyor hem de kazandıklarımız bizi tatmin edebiliyor. Ayrıca, üye olduğunuz sitelerden Premium üyelik alırsanız, hem ref tıklamanız 2 katına çıkıyor, hem de günlük daha çok reklama tıklayabiliyorsunuz. Premium üyelik miktarı yıllık olarak 50-100$ arasında değişmektedir.
Şimdi, Kabaca bir hesap yapalım. Örneğin, Neobux sitesinde günde ortalama 5 reklam çıkıyor. Sizin tıklamanız 0,01$ ve ref tıklaması 0,005$. Ve 50 tane refiniz olduğunu düşünelim.

–50 ref günde 5 reklama tıklarsa: 50 x 5=250tık
–Günlük Kazancınız: 250 x 0,005$= 1,25$
–Aylık Kazancınız: 1,25$ x 30= 38$
–Yıllık kazancınız yaklaşık 500$

Neobux gibi 5-6 tane Ptc sitesinde bu durumlara ulaşabilirseniz, yıllık kazancınızın 3000$’lar seviyesine varması içten bile değildir. Premium üye iseniz; kazancınız bunun 2 katı olacaktır. Ama, tabii ki her zaman şansımız bu kadar iyi olmayabilir. Ve 50 alt üye bulmak için de çevrenizin oldukça geniş olması gerekir. Bu yolda işiticeğiniz laflar ve dalga geçişler de cabası.

ALT ÜYE BULABİLECEĞİMİ ZANNETMİYORUM, NE YAPMAM LAZIM?

Evet, bu sadece sizin sorununuz değil, bu herkesin sorunu. Alt üye bulmanın bir çok yolu olduğu söylenebilir. Ama, şüphesiz ki bu yollar, arkadaşlarınıza söylemenizden çok daha zahmetlidir.
Örneğin, Ptc siteleri ile ilgili bir blog veya site açabilirsiniz.
–Veya Forumlara üye olup oradaki kişilerle Ref değişimi yapabilirsiniz. Yani, siz birisinin sitesine üye oluyorsunuz, o da sizin sitenize üye oluyor. Böylece birbirinize kazandırıyorsunuz. Şüphesiz, sizin üye olmadığınız bir çok site olabilir ama o forumlarda böyle kişiler bulmanız biraz zordur. İşte, en iyi Ptc forumlarından bazıları: Ptcüye, Ptctalk
–En önemli, en çok kullanılan ve en riskli olan yöntemlerden biri de; üye olduğunuz siteden ref satın almak veya kiralamaktır. En riskli yöntem olmasının sebebi, Bazı Ptc sitelerinin ödeme yapmayıp çekip gitmesindendir. Şundan da şüpheniz olmasın ki, kapanmayan bütün Ptc sitelerinde kesinlikle en azından paranızı kurtarırsınız. Ve çoğu zaman kar da edersiniz.

PTC SİTELERİNİN HEPSİ GÜVENLİ Mİ?

Yazımızı buraya kadar okuduysanız, bu sorunun cevabını kısmen de olsa almışsınızdır. Maalesef, Ptc sitelerinin hepsi güvenilir değildir. Biz sitemizde en güvenilir ve en kısa sürede ödeme yapabilecek siteleri tanıtmaya çalışıyoruz. Ama, hangi sitenin ne zaman Scam(Kara) Listeye gireceğini kestirmemiz mümkün değildir. Zaten, bunu kimse kestiremez. Ama bir siteye üye olurken ve devamında, dikkat etmeniz gereken kesin ve önemli kurallar vardır. Bunları, şöyle sıralayabiliriz;
–Genelde, en güvenilir Ptc siteleri ortalama günlük 4-12 arası reklam çıkrarır ve Tık Başı: 0,01$, ref tıklaması: 0,005$ verir. Bu degerleden daha fazla veren sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.
–Bir günde 15’ten fazla reklam çıkaran sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sitelerin ödeme alabilmeniz en az 2 ayı bulur. Ve site uçup giderse, emeğinizin karşılığını alamamış olursunuz.
–Üye olacağınız sitenin domaini parayla alınmış olmalıdır. Bedava domaini olan sitelere kesinlikle üye olmayın
Üye olacağınız sitenin forumunun olup olmadığını kontrol edin. Çünkü, forum üyelerin sorunlarını site sahibine bildirebileceği yerdir.
–Üye olduğunuz sitenin istikrarlı olup olmadığına dikkat edin. Birgün 15 reklam, diğer gün 1-2 reklam çıkaran sitelerden en azından bir süre uzak durun.
–Üye olacağınız sitelerin ödemelerinin ve ödeme sürelerinin düşük olmasına dikkat edin.
–Ayrıca, üye olduğunuz siteler hakkında son gelişmeleri forum veya sitelerden takip edin.

SON TAVSİYELER

–Sıfırdan başlıyorsanız en az 10 adet siteye üye olmalı ve çalışkan olmalısınız. Hergün tıklamaya devam etmelisiniz.
–Ptc sitelerinde reklam tıklamak için, her zaman Mozilla kullanmaya bakın. Çünkü, Mozilla sayesinde aynı anda 6-7 siteye tıklayabilirsiniz. Örneğin, ben 50 siteye ortalama 1-1,5 saatte tıklıyorum. Yani, yaklaşık günlük abartısız 350-400 reklama.
–Unutmadan söyleyelim bu sitelerden para alabilmek için Paypal veya Alertpay hesabınız olmalıdır. Bunlar Türkiye’ye de ödeme yapan online bankalardır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s